6.5ºC

Toerisme

Dorp De LutteDe HellehondKerk van De LutteVlag van De Lutte

Inwoners

NieuwsAlgemeen't LuutkeDorpshoesVacatures

Gemeente Losser zoekt dé vrijwilliger van 2022

Losser/De Lutte - Het was 7 december de Nationale Vrijwilligersdag. Dé dag waarop we onze waardering voor vrijwilligers uitspreken. Ook in de gemeente Losser zet een grote groep mensen zich belangeloos in voor de samenleving. Om hen in het zonnetje te zetten organiseert gemeente Losser 3 februari een feestelijke middag speciaal voor al onze vrijwilligers. Op deze middag reikt wethouder Marian Oosterbroek ook de Vrijwilligerprijs voor dé Vrijwilliger van 2022 uit. Vanaf vandaag kunnen inwoners een vrijwilliger voor deze prijs nomineren. 

Wethouder Marian Oosterbroek: ‘Vrijwilligers zijn van onschatbare waarde voor onze gemeenschap. Zij zorgen voor echt noaberschap in onze samenleving: voor verenigingen, activiteiten en dorpshuizen. Maar ook mensen die een buurman helpen, op kleinkinderen passen of de boodschappen doen voor een bekende: vrijwilligers zijn onmisbaar. Met de Vrijwilligersprijs willen we hier als gemeente bij stilstaan en onze waardering uitspreken. Dit jaar reiken we de prijs uit tijdens een feestelijke middag speciaal voor al onze vrijwilligers. Deze middag organiseren we begin 2023 voor het eerst. We vinden dat alle vrijwilligers in onze gemeente het verdienen om in het zonnetje te worden gezet.”

Marieke Ruyter-van der Weide, winnares van vorig jaar, over de prijs: ‘Vrijwilligerswerk is onmisbaar in de samenleving van nu. Door vrijwilligerswerk te doen bouw je veel sociale contacten op en ik vind het ook erg leuk om te netwerken. Ik krijg er veel energie van als ik van waarde kan zijn voor een ander. Als je inzet dan ook nog wordt beloond met de titel vrijwilliger van het jaar van de gemeente Losser is dat een enorme eer!!’

Aanmelden voor de feestelijke vrijwilligersmiddag:

Alle vrijwilligers in gemeente Losser zijn van harte welkom om aanwezig te zijn bij de feestelijke vrijwilligersmiddag. Meld u aan door een mailtje te sturen naar aanmelden@losser.nl met uw naam en wat voor vrijwilligerswerk u doet. U kunt zich ook aanmelden bij de receptie van ’t Lossers hoes.

Een vrijwilliger nomineren voor de Vrijwilligersprijs:

Inwoners van de gemeente Losser kunnen een vrijwilliger aanmelden voor de Vrijwilligersprijs. Op de website van de gemeente Losser of bij de receptie van ’t Lossers hoes is een aanmeldformulier te vinden. Aanmelden kan tot uiterlijk 19 januari 2023. Dit kan via de mail: aanmelden@losser.nl of bij de receptie van ’t Lossers hoes.

Bekendmaking en uitreiking

Een selectiecommissie verzamelt de nominaties. Vervolgens buigt de jury zich over de nominaties. Zij wijzen een winnaar aan aan de hand van de criteria. De uitreiking van de Vrijwilligersprijs vindt plaats tijdens de feestelijke vrijwilligersmiddag op 3 februari.

Criteria waar de vrijwilliger aan moet voldoen*

Iemand komt in aanmerking voor de prijs als hij of zij:

  • met kop en schouders boven de andere vrijwilligers uitsteekt;
  • een duidelijk positieve bijdrage aan de Losserse samenleving levert;
  • in positieve zin een verandering in gang heeft gezet binnen een organisatie of de gemeente;
  • een vernieuwing in gang heeft gezet in het vrijwilligerswerk;
  • al gedurende een langere termijn vrijwilligerswerk doet bij één of meerdere organisaties;
  • een voorbeeldfunctie voor anderen vervult;
  • een belangrijke factor is bij het slagen project/activiteit;
  • saamhorigheid bevordert en mensen met elkaar in contact brengt.

*genomineerden hoeven niet aan alle genoemde criteria te voldoen.

Dit artikel delen via

Ander nieuws

Potgrondactie Sint Plechelmus Harmonie

Maandag 04 Maart 2024

Gemeente Losser stelt profielschets op voor nieuwe burgemeester

Vrijdag 01 Maart 2024

Toeristenbelasting gemeente Losser in top 5

Woensdag 28 Februari 2024

Paaswandeling op 1 april De Lutte

Zaterdag 24 Februari 2024

Uitdunnen houtwal Molenveldpad De Lutte

Donderdag 22 Februari 2024

Sportieve Boerenmarkt Losser 24 februari

Vrijdag 16 Februari 2024

Jan Engels geïnstalleerd als wethouder van gemeente Losser

Maandag 12 Februari 2024

Optochtroute van carnaval De Lutte gewijzigd

Donderdag 01 Februari 2024

Orde van Verdienste De Lutte voor Jeroen ter Braak

Zondag 28 Januari 2024

Seniorenbelangenbehartiging door KBO afdeling De Lutte

Donderdag 25 Januari 2024

Wil jij samen muziek maken met andere dorpsgenoten? Doe mee met Project X!

Woensdag 24 Januari 2024